Σε επαναληπτική αναμέτρηση για τον τρίτο γύρο του FA Cup, η Μπλάκμπερν υποδέχεται τη Νιουκάστλ (21:45) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*. Το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι είναι έρθει ισόπαλο με σκορ 1-1.

Αήττητη παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις η Μπλάκμπερν, μετρώντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Το Σάββατο, η ομάδα του Τόνι Μομπρέι φιλοξενήθηκε από τη Μίλγουολ, για την Championship, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, επικρατώντας με 0-2. Ο Νάταλ στο 86′ ήταν αυτός που έδωσε στην ομάδα του το προβάδισμα, ενώ ένα λεπτό αργότερα, ο Άρμστρονγκ διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 37 συνολικά και είναι στην 13η θέση, μαζί με τη Σουόνσι. Έξι νίκες, έξι ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, τη φετινή σεζόν.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και έξι παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις η Νιουκάστλ, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Στο πιο πρόσφατο, το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ φιλοξενήθηκε από την Τσέλσι, για την Premier League, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από εννέα λεπτά, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 40′ με τον Κλαρκ. Εν τέλει όμως λίγο πριν συμπληρωθεί μια ώρα παιχνιδιού είδε την αντίπαλό της να πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα και να παίρνει το ματς. Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην 18η θέση και εντός ζώνης του υποβιβασμού, μετρώντας 18 βαθμούς. Δυο νίκες, πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, τη φετινή σεζόν.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.