Στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής στη Bundesliga, η Ουνιόν Βερολίνου φιλοξενεί τη Σάλκε (16:30) και το στοιχημαν την προσφέρει με πλήθος αγορών.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και έξι αναμετρήσεις η Ουνιόν Βερολίνου, μετρώντας δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ουρς Φίσερ φιλοξενήθηκε από την Γκλάντμπαχ, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 4-1. Ο Άντερσον σημείωσε το μοναδικό της τέρμα, μειώνοντας προσωρινά σε 2-1, στο 50ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5, στα έξι από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, δυο ισοπαλίες και έξι ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Παράλληλα όμως, ούτε η Σάλκε έχει πανηγυρίσει τη νίκη εδώ και έντεκα αναμετρήσεις, μετρώντας τέσσερις ισοπαλίες και επτά ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ντέιβιντ Βάγκνερ φιλοξένησε τη Βέρντερ Βρέμης, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο 32ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε No Goal, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και έξι ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.