Για την 12η αγωνιστική της Super League, η Λαμία υποδέχεται τον ΠΑΟΚ (19:00) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0 % γκανιότα.

Από την πρώτη της ήττα μετά από εφτά αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα και με απολογισμό δυο νίκες και πέντε ισοπαλίες, προέρχεται η Λαμία. Την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Μάκη Χάβου φιλοξενήθηκε από τον Πανιώνιο, στην έδρα του οποίου γνώρισε την ήττα με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε έξι λεπτά πριν από το φινάλε, ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Τρίτο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, έχοντας προηγηθεί δυο “λευκές” ισοπαλίες με ΠΑΣ Γιάννινα (εκτός) και Αστέρα Τρίπολης (εντός). Βρίσκεται στην 12η θέση, με έντεκα βαθμούς, όσους έχει και ο ΠΑΣ. Μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της, παραμένοντας αήττητη στα τέσσερα πιο πρόσφατα.

Αήττητος παραμένει στο φετινό πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ, έχοντας απολογισμό δέκα νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ραζβάν Λουτσέσκου φιλοξένησε την Ξάνθη, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 2-0. Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε με τον Πρίγιοβιτς στο 47′, με τον Μαουρίτσιο να διαμορφώνει τελικό αποτέλεσμα, λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας. Με το τρίποντο αυτό, έφτασε τους 29 βαθμούς και είναι μόνος πρώτος, τέσσερις πόντους πάνω από τον δεύτερο Ατρόμητο, και με ματς λιγότερο. Τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία ο απολογισμός του σε πέντε εξόδους στο πρωτάθλημα. Την Πέμπτη, γνώρισε βαριά ήττα με 4-0 από την Τσέλσι, εκτός έδρας, στα πλαίσια του Europa League.

Παράλληλα, ο Stoiximan προσφέρει και την αναμέτρηση Νυρεμβέργη – Λεβερκούζεν (21:30) με πλήθος αγορών και 0 % γκανιότα.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.