Για την 17η αγωνιστική της Super League, η Λαμία φιλοξενεί τον Παναθηναϊκό (19:00) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και έξι αναμετρήσεις στα πλαίσια του πρωταθλήματος η Λαμία, μετρώντας δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάκη Χάβου φιλοξενήθηκε από τον Άρη, στην έδρα του οποίου γνώρισε την ήττα με 1-0. Παρότι πάλεψε αρκετά για να πάρει κάτι το θετικό, έχοντας μάλιστα και κάποιες καλές στιγμές, εν τέλει “λύγισε” στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, δεχόμενη γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Πέμπτη διαδοχική ήττα στο πρωτάθλημα, χωρίς να έχει πετύχει ούτε γκολ. Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην 14η θέση με έντεκα βαθμούς. Μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί μια φορά στα πέντε πιο πρόσφατα (1-3-1).

Αήττητος παρέμεινε για δεύτερο σερί παιχνίδι στο πρωτάθλημα ο Παναθηναϊκός, μετά και τη νίκη που πήρε, επί του Ατρομήτου (1-0 εντός). Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Γιώργου Δώνη υποδέχθηκε την Ξάνθη, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 19′, κατάφερε να κάνει την ανατροπή, έστω και προσωρινά, με τους Μπουζούκη (48′) και Κολοβέτσιο (68′), πριν δεχθεί εν τέλει ισοφάριση, από το σημείο του πέναλτι, στην τελευταία φάση του παιχνιδιού. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 23 στο σύνολο και είναι στην πέμπτη θέση, μαζί με τον Άρη και την Ξάνθη, έχοντας όμως και ματς λιγότερο. Δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο απολογισμός του σε εκτός έδρας αναμετρήσεις για το φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους (0-3-2).

Παράλληλα, ο Stoiximan προσφέρει και την αναμέτρηση Τζένοα – Μίλαν (16:00) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.