Για την 29η αγωνιστική της Euroleague, η Κίμκι υποδέχεται την Φενερμπαχτσέ (18:45) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος στοιχημάτων και 0% γκανιότα*.

Η Κίμκι υποδέχθηκε την ΤΣΣΚΑ, ηττήθηκε πάρα πολύ άνετα με 73-90 και είναι έκτη με ρεκόρ 16-12. Όλα πήγαν «στραβά» στο πρώτο ημίχρονο, που η άμυνά της ήταν απαράδεκτη, και έμεινε πίσω με 37-53. Στη συνέχεια μείωσε μέχρι τους 8-9 πόντους, αλλά ποτέ δεν απείλησε. Για την VTB, την περασμένη Δευτέρα, ηττήθηκε εντός από την Ούνιξ με 80-83. Η Φενερμπαχτσέ έμεινε μόνη δεύτερη με ρεκόρ 20-8, μετά την εύκολη επικράτηση επί του Αστέρα με 63-80. Ήταν πανίσχυρη αμυντικά σε όλο τον αγώνα, προηγήθηκε 31-40 στο ημίχρονο και «καθάρισε» στην τρίτη περίοδο που «έκλεισε» με σκορ 41-65. Παρέμεινε μόνη πρώτη στην τουρκική λίγκα, μετά και τη νίκη με 79-69 επί της Εσκισεχίρ.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Stoiximan.