Ο Άρης υποδέχεται στο «Κλεάνθης Βικελίδης» τον Ολυμπιακό και ο Stoiximan παρέχει το παιχνίδι με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Οι Θεσσαλονικείς ήταν αγνώριστοι στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, και γνώρισαν βαριά ήττα με 4-0. Εδώ και τρεις αγωνιστικές ο Άρης χάνει, από Πανιώνιο, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ. Στα δύο πρώταπαιχνίδια βέβαια, άξιζαν κάτι καλύτερο, με βάση την εικόνα τους. Στο Κύπελλο, κέρδισαν με 2-1 τον Αήττητο Σπάτων, χωρίς να εντυπωσιάσουν με την απόδοσή τους. Ωστόσο, είδαν τον Διαμαντόπουλο να σκοράρει δύο φορές και να μπαίνει στην αποστολή για το σημερινό ματς. Ο Πάκο Ερέρα λογικά θα παρουσιάσει πιο μαζεμένη την ομάδα του, και ο Άρης αναμένεται να είναι ιδιαίτερα συγκεντρωμένος και στα 90 λεπτά του αγώνα. Έχει πέσει στην έβδομη θέση, και θέλει να πάρει «ανάσα».

Ο Ολυμπιακός από την άλλη προέρχεται από νίκη στο Κύπελλο επί της Παναχαϊκής με 0-2 και ταξιδεύει στη Θεσσαλονίκη με μοναδικό στόχο τη νίκη. Οι «ερυθρόλευκοι» λύγισαν την αντίσταση του Απόλλωνα Σμύρνης, την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος, με 1-0 και γκολ του Μάνου στο 90′. Ο Πέδρο Μαρτίνς βλέπει τον Χασάν να επιστρέφει στη δράση, έστω κι αν δεν είναι 100% έτοιμος. Ερωτηματικό, ποιόν παίκτη θα επιλέξει σήμερα για την κορυφή της επίθεσης ο προπονητής του Ολυμπιακού. Πάντως, οι φιλοξενούμενοι πρέπει να κερδίσουν οπωσδήποτε, μετά και τη γκέλα του ΠΑΟΚ στο Περιστέρι, ώστε να μειώσουν τη διαφορά από την κορυφή στους τέσσερις βαθμούς.

**Αφορά μόνο εγγεγραμμένα μέλη του Stoiximan.