Για την 10η αγωνιστική της Allsvenskan, η Γκέτεμποργκ υποδέχεται την Τζουργκάρντεν (20:00) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Δεν έχει πανηγυρίσει τους τρεις βαθμούς της νίκης εδώ και δυο παιχνίδια η Γκέτεμποργκ, όπου και μετράει μια ισοπαλία και μια ήττα. Την Δευτέρα, η ομάδα του Πόγια Άσμπαγκι φιλοξενήθηκε από την Έλφσμποργκ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι προηγήθηκε με τον Καραϊσβίλι στο 63′, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Έτσι είναι στην 10η θέση με 13 βαθμούς. Δυο νίκες και δυο ήττες ο απολογισμός της σε τέσσερα εντός έδρας ματς πρωταθλήματος.

Από τρεις διαδοχικές νίκες σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται από την πλευρά της η Τζουργκάρντεν. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Οζκάν Μελκεμίχελ φιλοξένησε την Έρεμπρο, της οποίας και επικράτησε με 2-0, χάρη στα τέρματα των Καντεβέρε (67′) και Μράμπτι (90’+1). Έφτασε τους 14 βαθμούς, όσους έχουν και οι Έστερσουντ και Μάλμε. Αγνοεί το διπλό στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της, με μια ισοπαλία και τρεις ήττες.

Παράλληλα, στον Stoiximan μπορείτε να βρείτε την αναμέτρηση Χιούστον Ρόκετς – Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς (04:00) με πλήθος στοιχημάτων και 0% γκανιότα*.

**Αφορά μόνο εγγεγραμμένα μέλη του Stoiximan.