Στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής στη Süper Lig, η Γαλατασαράι φιλοξενεί τη Μπασακσεχίρ (19:00), με το Stoiximan να προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Από ένα αήττητο σερί 18 σγώνων στο πρωτάθλημα προέρχεται η Γαλατασαράι, με δώδεκα νίκες και έξι ισοπαλίες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Φατίχ Τερίμ φιλοξενήθηκε από τη Ρίζεσπορ, κόντρα στην οποία πήρε το διπλό, με 2-3. Πήρε το προβάδισμα με τον Φεγκουλί στο ένατο λεπτό, για να δεχθεί στην πορεία δυο τέρματα (45′, 76′). Ωστόσο, τα δυο τέρματα του Ντιανέ στο δεύτερο και στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων της χάρισαν τη νίκη. Με 66 βαθμούς, είναι στην κορυφή, μαζί με τη Μπασακσεχίρ. Αήττητη εντός έδρας, μετρώντας δώδεκα νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την περασμένη Τετάρτη, επικράτησε με 1-3 της Ακίσαρσπορ, στον τελικό του κυπέλλου.

Επιστροφή στις νίκες για τη Μπασακσεχίρ, μετά από τέσσερα ματς με απολογισμό δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Αμπντουλά Αβτσί φιλοξένησε την Ανκαραγκουτσού, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο 17′, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Μπάγιτς (46′) και Ρομπίνιο (62′). Στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια σημειώθηκε Under 2.5. Έφτασε έτσι τους 66 βαθμούς και είναι στην κορυφή, μαζί με τη Γαλατασαράι. Εκτός έδρας έχει απολογισμό ςννέα νίκες, πέντε ισοπαλίες και δυο ήττες, αγνοώντας το διπλό στις τρεις τελευταίες εξόδους της (0-2-1).

Παράλληλα, το Stoiximan.gr προσφέρει και τις αναμετρήσεις Νάπολι – Ίντερ (21:30) και Εφές – ΤΣΣΚΑ Μόσχας (21:30) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.