Στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής για τη βραζιλιάνικη Serie A, η Φορταλέζα φιλοξενεί τη Φλαμένγκο (02:00) και το στοιχημαν προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Φορταλέζα, μετά και τη νίκη κόντρα στη Σαπεκοένσε (2-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ροτζέριο Σένι φιλοξενήθηκε από τη Βάσκο ντα Γκάμα, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε από το σημείο του πέναλτι στο 68ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, μια ισοπαλία και πέντε ήττες στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας στα δυο τελευταία αντίστοιχα ματς.

Από ένα αήττητο σερί δώδεκα αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα προέρχεται η Φλαμένγκο, με έντεκα νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ζόρζε Ζεσούς φιλοξενήθηκε από την Ατλέτικο Παραναένσε, της οποίας και επικράτησε με 0-2. Προηγήθηκε με το τέρμα του Μπρούνο Ενρίκε στο 45′, ενώ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει επτά νίκες, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας στις πέντε τελευταίες εξόδους της.