stoiximan

Σε φιλική αναμέτρηση στη Ζυρίχη της Ελβετίας, η Ελλάδα αντιμετωπίζει την Αίγυπτο (21:00) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος στοιχημάτων και 0% γκανιότα*.

Μπροστά σε λιγότερους από 2.000 φίλους της, η Ελλάδα δεν κατάφερε να ξεκινήσει τη νέα εποχή με νίκη. Την Παρασκευή υποδέχτηκε στο αχανές ΟΑΚΑ την ποιοτική –πλην όμως ελλειπή- Ελβετία και ηττήθηκε 0-1, αποτέλεσμα που την αδικεί. Με το κλασικό 4-2-3-1 παρέταξε την ομάδα του ο Μίκαελ Σκίμπε, την είδε να κάνει αρκετά καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, να πιέζει ψηλά, να έχει καλή κυκλοφορία και να χάνει 2-3 μεγάλες ευκαιρίες. Δικαιούταν να σκοράρει η Ελλάδα, δεν το έκανε και το σκηνικό άλλαξε στο δεύτερο μέρος.

Κρατούσε στα «χέρια» της μια πολύ μεγάλη νίκη η Αίγυπτος, την περασμένη Παρασκευή, στο φιλικό με την Πορτογαλία στη Ζυρίχη. Στάθηκαν πάρα πολύ καλά οι «φαραώ», κατάφεραν μάλιστα να προηγηθούν με το όμορφο γκολ του Σαλάχ στο 56’, έδειχναν να αντέχουν την πίεση μέχρι το φινάλε. Ωστόσο, δύο κεφαλιές του Κριστιάνο Ρονάλντο στις καθυστερήσεις τους υποχρέωσαν σε μια ήττα. Πάντως, η Αίγυπτος απέδειξε για ακόμη μια φορά τα άλματα προόδου που έχει κάνει τα τελευταία χρόνια, όπως και το γεγονός ότι διαθέτει παίκτες με μεγάλη ποιότητα.

Παράλληλα, στον Stoiximan μπορείτε να βρείτε τα παιχνίδια Ισπανία – Αργεντινή και Γερμανία – Βραζιλία με πλήθος στοιχημάτων και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Stoiximan.