Για την 16η αγωνιστική της Premier League, η Έβερτον υποδέχθηκε τη Γουότφορντ (22:00) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και δυο παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Έβερτον, μετρώντας μια ισοπαλία και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρκο Σίλβα φιλοξένησε τη Νιουκάστλ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Μετά από 19 λεπτά βρέθηκε πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Ριτσάρλισον, στο 38ο λεπτό. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 23 συνολικά και βρίσκεται στην έβδομη θέση, όπου και “συγκατοικεί” με τη Μπόρνμουθ, η οποία έχει και ένα ματς περισσότερο. Πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στα πέντε πιο πρόσφατα από αυτά (4-1-0).

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Γουότφορντ δεν έχει πανηγυρίσει νίκη εδώ και πέντε αναμετρήσεις, έχοντας απολογισμό μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χάβι Γκράθια φιλοξένησε τη Μάντσεστερ Σίτι, γνωρίζοντας την ήττα με 1-2. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο τέρματα (40′, 51′) και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει για το τελικό αποτέλεσμα, με το τέρμα του Ντουκουρέ στο 85ο λεπτό. Τρίτη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Λίβερπουλ (0-3 εντός) και Λέστερ (2-0 εκτός), με αποτέλεσμα να βρίσκεται πλέον στην 13η θέση με 20 βαθμούς, τρεις λιγότερους από την αποψινή της αντίπαλο. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.