stoiximan

Για την τρίτη και τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων, η Δανία αντιμετωπίζει τη Γαλλία (17:00) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Όλα θα είχαν τελειώσει για τη Δανία αν κρατούσε τη νίκη στο ματς της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων κόντρα στην Αυστραλία. Ερχόταν από το 1-0 επί του Περού, όπου το αποτέλεσμα ήταν μαγική εικόνα και αδίκησε πλήρως τον αντίπαλο, παρουσιάστηκε βελτιωμένη εναντίον των «καγκουρό», πήρε προβάδισμα με τον Έρικσεν στο 7′ και ήθελε να το κρατήσει με «όπλο» την εξαιρετική αμυντική γραμμή της. Ωστόσο, δέχτηκε πίεση από την Αυστραλία, που κέρδισε πέναλτι στο 38′ σε χέρι του Πόουλσεν, το μετέτρεψε σε γκολ ο Γέντινακ και το ημίχρονο έκλεισε στο 1-1. Ισορροπημένο το δεύτερο μέρος, αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες, το αποτέλεσμα κρίθηκε δίκαιο.

Έκανε δουλειά η αλλαγή σχηματισμού από τον Ντιντιέ Ντεσάμπ, ο οποίος άφησε στην άκρη το 4-3-3, έβαλε στο χορτάρι τους Ματουιντί και Ζιρού και άλλαξε όλη την εικόνα της ομάδας του. Οι «τρικολόρ» ήταν σαφώς βελτιωμένοι εναντίον του Περού, είχαν δημιουργία και πολλές συνεργασίες στα πρώτα 45 λεπτά, έχασαν πολλές ευκαιρίες μέχρι να έρθει το γκολ του Εμπαπέ στο 34′. Εξαιρετικοί οι Ματουιντί και Ζιρού, δικαίωσαν τον Ντεσάμπ για την επιλογή του, η Γαλλία έριξε ρυθμό στο δεύτερο μέρος, όμως η αλήθεια είναι ότι αν εξαιρεθεί το δοκάρι του Περού στο 51′, δεν κινδύνευσε σχεδόν καθόλου.

Παράλληλα, στον Stoiximan μπορείτε να βρείτε την αναμέτρηση Νιγηρία – Αργεντινή (21:00) με πλήθος στοιχημάτων και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.

**Αφορά μόνο εγγεγραμμένα μέλη του Stoiximan.