Η Βοσνία υποδέχεται την Ελλάδα (21:45), για τη δεύτερη αγωνιστική στα προκριματικά του Euro 2020, σε μια αναμέτρηση που ο Stoiximan προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Ξεκίνημα με το δεξί για τη Βοσνία στα προκριματικά του Euro 2020. Στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής των ομίλων, το σύνολο του Ρόμπερτ Προσινέτσκι φιλοξένησε την Αρμενία,της οποίας επικράτησε με 2-1. Ο Κρούνιτς στο 33′ άνοιξε το σκορ, με τον Μίλοσεβιτς να κάνει δυο τα τέρματα της ομάδας του στο 80ο λεπτό. Το μόνο που κατάφεραν οι Αρμένιοι ήταν απλά να μείωσαν στο τελικό αποτέλεσμα με πέναλτι στις καθυστερήσεις. Στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα, σημειώθηκε N/G και Under 2.5. Πρώτη της νίκη, μετά από την “λευκή” ισοπαλία με την Αυστρία για το Nations League και την ήττα (1-0) από την Ισπανία, σε φιλική αναμέτρηση.

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Ελλάδα πανηγύρισε τη νίκη στην πρεμιέρα των προκριματικών του Euro 2020. Στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής των ομίλων, το σύνολο του Άγγελου Αναστασιάδη αντιμετώπισε το Λιχτενστάιν, από την έδρα του οποίου έφυγε με το διπλό, μετά και το τελικό 0-2. Ο Φορτούνης στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έβαλε μπροστά στο σκορ την εθνική μας, με τον Δώνη να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, στο 80′. Πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι της, στο οποίο σημειώνεται N/G και Under 2.5. Επέστρεψε έτσι στις νίκες, μετά και την εντός έδρας ήττα με 0-1 από την Εσθονία, για την τελευταία αγωνιστική του Nations League.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.