Στο μικρό τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου, το Βέλγιο αντιμετωπίζει την Αγγλία (17:00) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Όλοι οι παίκτες του Βελγίου έπαιζαν το ματς της ζωής τους εναντίον της Γαλλίας την περασμένη Τρίτη. Ήξεραν ότι ήταν ένα βήμα από τον μεγάλο τελικό, ωστόσο το εμπόδιο των «τρικολόρ» αποδείχτηκε ανυπέρβλητο. Οι «κόκκινοι διάβολοι» μπήκαν παντελώς ακομπλεξάριστα στο ματς, έβγαλαν τρεις κλασικές ευκαιρίες με Αζάρ (δύο) και Αλντεβέιρελντ, ήλεγχαν την κατάσταση και δεν απειλούνταν ιδιαίτερα, με εξαίρεση το τετ-α-τετ του Παβάρ (το έβγαλε ο Κουρτουά). Η Γαλλία ξεκίνησε πολύ δυνατά το δεύτερο μέρος, έβγαλε καλή φάση με τον Ζιρού, από το κόρνερ ήρθε το 1-0 του Ουμτιτί, σε φάση όπου φάνηκε η έλλειψη ταχύτητας του Φελαϊνί. Πίεσαν οι Βέλγοι, είχαν μια-δυο καλές φάσεις, αλλά η αλήθεια είναι ότι κλασική ευκαιρία δεν έκαναν. Θα μπορούσε να πάει πιο ψηλά το σκορ η Γαλλία, η οποία διαχειρίστηκε άψογα το προβάδισμα της μέχρι το φινάλε.

Έφτασε στην πηγή, αλλά νερό δεν ήπιε. Αυτό είναι το συναίσθημα που κατακλύζει τους Άγγλους μετά τον οδυνηρό αποκλεισμό στην παράταση κόντρα στην Κροατία. Ο πρώτος ημιτελικός έπειτα από 28 χρόνια ξεκίνησε ιδανικά για τους Βρετανούς, οι οποίοι προηγήθηκαν με το καταπληκτικό φάουλ του Τρίπιερ στο 5′, αλλά αυτή έμελλε να αποδειχτεί η μοναδική τελική προσπάθεια τους εντός στόχου! Πήγαν να «σβήσουν» το ματς, όπως επιτυχώς έκαναν με τη Σουηδία (2-0) και παραλίγο με την Κολομβία (ισοφαρίστηκαν στις καθυστερήσεις), τα κατάφεραν στο πρώτο μέρος, όμως στο δεύτερο 45λεπτο οι Κροάτες πάτησαν την μπάλα και τους εξέθεσαν. Καταφανώς ανώτερη η ομάδα του Ντάλιτς, από το 55′ και έπειτα έβγαζε τη μία φάση μετά την άλλη, ισοφάρισε στο 68′ με τον Πέρισιτς, είχε ευκαιρίες για την ανατροπή πριν το φινάλε του 90λεπτου.

**Αφορά μόνο εγγεγραμμένα μέλη του Stoiximan.