Αταλάντα και Λάτσιο τίθενται αντιμέτωπες στο “Olimpico” της Ρώμης (21:45), για τον τελικό του Coppa Italia, με το Stoiximan να προσφέρει την αναμέτρηση αυτή με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Αήττητη παραμένει εδώ και 13 αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις η Αταλάντα, όπου και μετράει χαρακτηριστικά εννέα νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Στο τελευταίο επίσημο παιχνίδι της, το περασμένο Σάββατο, το σύνολο Τζιανπιέρο Γκασπερίνι φιλοξένησε τη Τζένοα, για τη Serie A, της οποίας επικράτησε με 2-1. Οι Μπάροου (46′) και Καστάνιε (53′) έδωσαν προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα τους, πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν στο τελικό αποτέλεσμα, ένα λεπτό πριν το φινάλε. Αυτή ήταν και η πέμπτη διαδοχική της νίκη, σε όλες τις διοργανώσεις, ούσα στην τέταρτη θέση της κατάταξης με 54 βαθμούς, στο -1 από την τριάδα. Στα ημιτελικά του κυπέλλου, απέκλεισε τη Φιορεντίνα με συνολικό σκορ 5-4 (3-3 εκτός, 2-1 εντός).

Επιστροφή στις νίκες για τη Λάτσιο, μετά και την ήττα κόντρα στην Αταλάντα (1-3 εντός), για το πρωτάθλημα. Το Σάββατο, το σύνολο του Σιμόνε Ιντσάγκι αντιμετώπισε την Κάλιαρι, εκτός, για τη Serie A, κόντρα στην οποία πήρε το διπλό με 1-2. Οι Λουίς Αλμπέρτο (31′) και Κορέα (53′) έδωσαν σαφές προβάδισμα στην ομάδα τους, πριν οι γηπεδούχοι μειώσουν στο τελικό αποτέλεσμα, στις καθυστερήσεις. Έφτασε έτσι τους 58 βαθμούς και είναι στην όγδοη θέση, στο -4 από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη. Στα ημιτελικά του κυπέλλου, απέκλεισε τη Μίλαν με συνολικό σκορ 0-1 (0-0 εντός, 0-1 εκτός).

Παράλληλα, το Stoiximan.gr προσφέρει και τις αναμετρήσεις Λιντς Γιουνάιτεντ – Ντέρμπι (21:45) και Μιλγουόκι Μπακς – Τορόντο Ράπτορς (03:30) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.