stoiximan

Για την 23η αγωνιστική της Premier League, η Άρσεναλ φιλοξενεί την Τσέλσι (19:30) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Άρσεναλ, μετά και την εντυπωσιακή νίκη που πήρε επί της Φούλαμ (4-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ουνάι Έμερι φιλοξενήθηκε από τη Γουέστ Χαμ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο τρίτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Μετά και από αυτή την ήττα της, είναι στην πέμπτη θέση, με 41 βαθμούς, έχοντας πλέον για “συγκάτοικο” τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Παρουσιάζεται καλύτερη μπροστά στο κοινό της, όπου και μετράει οκτώ νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα στο πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στο πρώτο της φετινό, από τη Μάντσεστερ Σίτι (0-2).

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Τσέλσι με τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι υποδέχθηκε τη Νιουκάστλ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Παρότι πήρε το προβάδισμα με τον Πέδρο στο 9′, είδε την αντίιπαλό της να φτάνει στο τέρμα της ισοφάρισης, πέντε λεπτά πριν την ανάπαυλα. Εν τέλει όμως, το τέρμα που πέτυχε ο Ουίλιαν στο 57′, ήταν και αυτό που της χάρισε τη νίκη. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 47 συνολικά και βρίσκεται στην τέταρτη θέση, ένα πόντο πίσω από την τρίτη Τότεναμ και έξι πάνω από την αποψινή της αντίπαλο. Επτά νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της.

Παράλληλα, ο Stoiximan προσφέρει και την αναμέτρηση Λειψία – Ντόρτμουντ (19:30) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.