stoiximan

Για τον τέταρτο γύρο του FA Cup, η Άρσεναλ υποδέχεται τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (21:55) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Άρσεναλ, μετά την ήττα που γνώρισε από την Γουέστ Χαμ (1-0 εκτός). Το Σάββατο, η ομάδα του Ουνάι Έμερι φιλοξενήθηκε στην Τσέλσι, στο ντέρμπι του Λονδίνου για την Premier League, της οποίας και επικράτησε με 2-0, πετυχαίνοντας και τα δυο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο. Το σκορ για τους “κανονιέρηδες” άνοιξε στο 14ο λεπτό ο Λακαζέτ, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται από τον Κονσιελνί στο 39′, δίνοντας έτσι στην ομάδα τους μια απολύτως δίκαιη νίκη. Κάπως έτσι, έφτασε τους 44 βαθμούς και βρίσκεται σταθερά στην πέμπτη θέση, μειώνοντας στους τρεις τη διαφορά της από τους “μπλε”. Μπροστά στο κοινό της, έχει απολογισμό 13 νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, επικρατώντας στα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια της. Στον προηγούμενο γύρο του FA Cup, άφησε εκτός τη Μπλάκπουλ (0-3 εκτός).

Σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ερχόμενη από την έβδομη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις. Το Σάββατο, η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ φιλοξένησε τη Μπράιτον, στα πλαίσια της Premier League, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 2-1.Οι Πογκμπά (πεν. 27′) και Ράσφορντ (42′) έδωσαν σαφές προβάδισμα στην ομάδα τους, με τη τη Μπράιτον να μειώνει στο 72′ για το τελικό αποτέλεσμα. Έφτασε τους 44 βαθμούς και “συγκατοικεί” με την Άρσεναλ στην τέταρτη θέση της κατάταξης. Στις οκτώ νίκες, δυο ισοπαλίες και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, σε όλες τις φετινές διοργανώσεις που συμμετέχει. Στον προηγούμενο γύρο του FA Cup, άφησε εκτός τη Ρέντινγκ (2-0 εντός).

Παράλληλα, ο Stoiximan προσφέρει και την αναμέτρηση Μπαρτσελόνα – ΤΣΣΚΑ Μόσχας (22:00) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.