Απόψε στις 20:00, στην Καζάν Arena, η τοπική Ρούμπιν υποδέχεται την Τέρεκ Γκρόζνι, στην αναμέτρηση που ολοκληρώνει το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα Ρωσίας και ο Stoiximan προσφέρει πλήθος επιλογών!

Πολύ καλό το ξεκίνημα της Ρούμπιν στη νέα σεζόν, κατάφερε να συγκεντρώσει 4 πόντους στις δύο πρώτες υποχρεώσεις της, οι οποίες μάλιστα αμφότερες ήταν εκτός έδρας. Στην πρεμιέρα πήρε την ισοπαλία 1-1 στην έδρα της ισχυρής Λοκομοτίβ Μόσχας. Αφού γλίτωσε στο 1ο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να αστοχούν σε πέναλτι, κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Κβαρατσκέλια στο 76ο λεπτό. Για τη 2η εβδομάδα αγωνίστηκε και πάλι στη Μόσχα, όπου κατάφερε να επικρατήσει της Ντιναμό με 0-1, παρότι αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 36ο λεπτό. Το νικητήριο γκολ ήρθε στο 93′ από τον Μικελτάτζε!

Η Τέρεκ Γκρόζνι μετά τις δύο πρώτες αγωνιστικές μέτρησε μία νίκη και μία ήττα. Συγκεκριμένα, στην πρεμιέρα επικράτησε εντός έδρας της Κράσνονταρ με 1-0 με σκόρερ τον Μπερίσα, ο οποίος είχε αστοχήσει σε πέναλτι λίγο νωρίτερα, αλλά στη 2η αγωνιστική ηττήθηκε εύκολα με 3-0 στην έδρα της Ουράλ.