Στις 22:00, η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχεται τη Βιγιαρεάλ για την προτελευταία αγωνιστική της La Liga και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Ασταμάτητη η Ρεάλ μετά την καραντίνα, πέρασε νικηφόρα και από τη Γρανάδα την Δευτέρα και έφτασε τις 9 διαδοχικές νίκες! Ο Μεντί άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό μετά από εκπληκτική ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία και ο Μπενζεμά έκανε το 0-2 στο 16′ κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη. Ο Ματσίς μείωσε στο 50′, αλλά η ομάδα του Ζιντάν διαχειρίστηκε άψογα το προβάδισμά της και βρίσκεται πλέον αγκαλιά με το πρωτάθλημα. Με νίκη απόψε εξασφαλίζει το 34ο πρωτάθλημα της ιστορίας της!

Η Βιγιαρεάλ έμεινε οριστικά εκτός μάχης για την 4αδα τη Δευτέρα, αφού ηττήθηκε εντός έδρας από τη Σοσιεδάδ (1-2). Δέχθηκε δύο πανομοιότυπα γκολ, στο 61ο και 75ο λεπτό, από κεφαλιές σε εκτελέσεις κόρνερ και ο Καθόρλα μείωσε στο 85′. Δεύτερη σερί εντός έδρας ήττα για το “κίτρινο υποβρύχιο” μετά το 1-4 από την Μπαρσελόνα, κατατάσσεται 5ο και χρειάζεται μόλις 1 βαθμό για να εξασφαλίσει την παρουσία της στο επόμενο Europa League.