Η Σάλκε μετράει επτά νίκες στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της, σε περίπτωση που επικρατήσει και σήμερα θα «κλειδώσει» ένα εισιτήριο για το Τσάμπιονς Λιγκ και μαθηματικά και κόντρα στη σχεδόν υποβιβασμένη, Κολωνία, περιμένουμε να δείξει σοβαρότητα και να κάνει το καθήκον της. Το διπλό προσφέρεται σε απόδοση 2.05 στην Goalbet και θα το «τιμήσουμε».

Παίξτο στην Goalbet
  • 21/04/2018 16:30
    Αννόβερο - Μπάγερν Μονάχου Over 1,5 Ημ. 2.10 0-0 Ημ. 30 - 30.00

Η Μπάγερν συνηθίζει να μπαίνει δυνατά στα παιχνίδια της, προσπαθώντας να «καθαρίσει» τις νίκες από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Συνήθως τα καταφέρνει και κόντρα στο αδύναμο, Αννόβερο, δεν περιμένουμε αλλαγή σκηνικού, με τους Βαυαρούς να θέλουν να κρατήσουν δυνάμεις στο δεύτερο μέρος, εν όψει του κρίσιμου παιχνιδιού με τη Ρεάλ Μαδρίτης την ερχόμενη Τετάρτη. «Βλέπουμε» τουλάχιστον δυο γκολ στο πρώτο μέρος, έτσι θα επιλέξουμε το Over 1,5 ημίχρονο σε απόδοση 2.10 στον Stoiximan, ένα σημείο όπου έχει επαληθευτεί στα έξι πιο πρόσφατα παιχνίδια της Μπάγερν σε επίπεδο πρωταθλήματος.

Παίξτο στην Stoiximan
    Στουτγάρδη - Βέρντερ Βρέμης G/G 1.83 2-0 35 - 35.00

Αμφότερες δείχνουν να έχουν ξεμπερδέψει με την υπόθεση σωτηρία, καθώς η Στουτγάρδη βρίσκεται στη 10η θέση όντας στο +9 από τα μπαράζ παραμονής, ενώ η Βέρντερ είναι στη 12η θέση όντας στο +7 από τα μπαράζ. Οι δυο ομάδες σκοράρουν στα περισσότερα από τα παιχνίδια τους, παράλληλα όμως δέχονται εύκολα το γκολ και ιδιαιτέρως η Βέρντερ, η οποία προέρχεται από έξι σερί Goal/Goal. Οι δυο ομάδες θα αγωνιστούν χωρίς βαθμολογικό άγχος, έτσι δεν περιμένουμε αλλαγή εικόνας και προσέγγισης παιχνιδιού, επομένως επιλογή μας θα αποτελέσει το Goal/Goal σε απόδοση 1.83 στην Betshop.

Παίξτο στην Betshop
  • 16/04/2018 21:30
    Μάιντς - Φράιμπουργκ Χ2 1.75 2-0 40 - 40.00

Οι δυο ομάδες δίνουν σκληρή μάχη για την παραμονή τους στην κατηγορία, με τη Μάιντς να βρίσκεται εντός της επικίνδυνης ζώνης, όντας στο -3 από τη σημερινή της αντίπαλο και τη σωτηρία της. Οι γηπεδούχοι αγνοούν τη χαρά της νίκης στα έξι τελευταία παιχνίδια τους έχοντας σημειώσει μόλις δυο τέρματα σε αυτή τη σειρά αγώνων και δείχνουν να έχουν σοβαρό πρόβλημα σε όλες τις γραμμές. Η Φράιμπουργκ από την πλευρά της είχε πολύ καλή παρουσία καθ’ όλη τη διάρκεια της σεζόν, ωστόσο φαίνεται να πληρώνει το ντεφορμάρισμα του τελευταίου μήνα, έχοντας αποσπάσει μόλις δυο βαθμούς από τα έξι τελευταία παιχνίδια της. Παρ’ όλα αυτά εκτός έδρας ξέρει να παίρνει τα αποτελέσματα, καθώς έχει ηττηθεί μόλις σε δυο από τις οκτώ πιο πρόσφατες εξόδους της. Θα τη στηρίξουμε και σήμερα καθώς είναι καλύτερη ομάδα και αξίζει να παραμείνει στην κατηγορία, έτσι θα πάμε με το Χ2 σε απόδοση 1.75 στην Betshop.

• 15/04/2018 16:30
    Σάλκε - Ντόρτμουντ Χ 3.40 2-0 20 - 20.00

Πρόκειται για ένα ντέρμπι μίσους ανάμεσα σε δυο ισοδύναμες ομάδες τη φετινή σεζόν, τόσο η Σάλκε, όσο και η Ντόρτμουντ δεν θα «χαλαστούν» με την ισοπαλία καθώς θα παραμείνουν στις θέσεις 2-3 με μόλις ένα βαθμό διαφορά, ενώ παράλληλα θα αποσπαστούν ακόμη περισσότερο από την 5η θέση που θα τους στερήσει την είσοδό τους στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση. Μοιάζει «βολική» η ισοπαλία, θα την «τιμήσουμε» σε απόδοση 3.40 στην Goalbet.

• 14/04/2018 19:30
    Μπάγερν Μονάχου - Γκλάντμπαχ 1 1.37 5-1 50 + 18.50
  • 14/04/2018 16:30
    Χέρτα - Κολωνία 2 4.25 2-1 10 - 10.00

Η Χέρτα δεν έχει κανένα απολύτως κίνητρο στο σημερινό ματς, τη στιγμή που η Κολωνία «καίγεται» για τη νίκη όσο ποτέ άλλοτε. Θα πάμε με το κίνητρο, επιλέγοντας το διπλό σε απόδοση 4.25 στον Stoiximan.

Χόφενχαϊμ - Αμβούργο Χ Ημ. 2.50 2-0 Ημ. 20 - 20.00

Η Χόφενχαϊμ κυνηγάει μια θέση στην πρώτη εξάδα, ενώ το Αμβούργο δίνει σκληρή μάχη για την παραμονή του στην κατηγορία, κάτι που έχει συνηθίσει τα τελευταία χρόνια. Είναι η χρονική περίοδος όπου οι φιλοξενούμενοι «ξυπνούν» και σώζουν την κατηγορία και πιστεύουμε πως είναι σε θέση να «βγάλουν» ημίχρονο κόντρα στη φορμαρισμένη, Χόφενχαϊμ. Επιλογή μας λοιπόν θα αποτελέσει το Χ ημίχρονο σε απόδοση 2.50 στην Bwin.

Εδώ ποντάρεις στην Bwin
    Λεβερκούζεν - Άιντραχτ Φρ. G/G 1.81 4-1 40 + 32.40

Η Λεβερκούζεν βρίσκεται στην 4η θέση με 48 βαθμούς όντας στο +2 από τη σημερινή της αντίπαλο που καραδοκεί να “κλέψει” ένα εισιτήριο για το Τσάμπιονς Λιγκ της ερχόμενης αγωνιστικής περιόδου, μετράει τρεις νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια της και καλείται να διατηρήσει το καλό μομέντουμ ώστε να εξασφαλίσει την παρουσία της στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση. Η Άιντραχτ από την πλευρά της δείχνει να έχει χάσει κάπως τα πατήματά της έχοντας ρεκόρ 2-1-2 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της, ωστόσο σήμερα έχει την ευκαιρία να «πατήσει» τετράδα και περιμένουμε να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων. Οι δυο ομάδες είναι αρκετά ποιοτικές, περιμένουμε να βρουν δίχτυα, έτσι θα κρατήσουμε το G/G σε απόδοση 1.81 στην Betshop.

• 09/04/2018 21:30
    Λειψία - Λεβερκούζεν G/G & Over 2,5 1.95 1-4 35 + 33.25

Οι δυο ομάδες δίνουν σκληρή μάχη για μια θέση στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος, αμφότερες είναι πολύ ποιοτικές από το κέντρο και μπροστά, έτσι περιμένουμε ένα ανοιχτό ματς με γκολ εκατέρωθεν, μιας και όποια ομάδα πάρει τη νίκη θα βρεθεί εντός στόχων. Οι τιμές του Over και του Goal/Goal είναι ιδιαιτέρως χαμηλές, θα πάμε με το συνδυαστικό G/G & Over 2,5 σε απόδοση 1.95 στον Stoiximan ώστε να προσδώσουμε λίγη αξία στην επιλογή μας.