Στις 21:30, ο ΟΦΗ υποδέχεται τον Παναθηναϊκό για την 4η αγωνιστική των Play offs και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Οι Κρητικοί βίωσαν ήδη μία επιτυχημένη σεζόν με την παρουσία τους στα playoffs και κατά συνέπεια την ευρωπαϊκή έξοδο μετά από πολλά χρόνια, αλλά μετά την καραντίνα δεν έχουν επιστρέψει στο επιθυμητό επίπεδο. Ήταν άτυχοι στην ήττα με 3-1 από τον Άρη στην πρεμιέρα του μίνι πρωταθλήματος, ήταν κακοί απέναντι στην ΑΕΚ και δικαίως ηττήθηκαν με 0-2. Το περασμένο Σάββατο ήταν άκρως ανταγωνιστικοί στην Τούμπα για περίπου μία ώρα αγώνα. Ο Νέιρα άνοιξε το σκορ μετά από λάθος του Πασχαλάκη, αλλά στη συνέχεια η ομάδα του Σίμου οπισθοχώρησε, ίσως και λόγω κούρασης, με αποτέλεσμα να πιεστεί πολύ από τον ΠΑΟΚ και να ηττηθεί (3-1) με δύο γκολ στις καθυστερήσεις.

Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται σε μεταβατική περίοδο και περισσότερο σκέφτεται το μεταγραφικό σχεδιασμό της επόμενης σεζόν παρά τα playoffs. Ήταν καλός στο 1-1 με την ΑΕΚ, γλίτωσε χάρη στο Διούδη απέναντι στον ΠΑΟΚ και την Κυριακή ηττήθηκε εύκολα στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό (3-0). Δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι και βρέθηκε να χάνει 2-0 από το 21ο λεπτό, δίχως να έχει αντίδραση στη συνέχεια.