Στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής στη Serie A, η Σαμπντόρια φιλοξενεί τη Τζένοα (22:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Σαμπντόρια, έχοντας προηγηθεί εκείνες κόντρα σε Ουντινέζε (1-3 εκτός) και Κάλιαρι (3-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κλαούντιο Ρανιέρι φιλοξενήθηκε από την Πάρμα, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-3. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (18′, αυτ. 40′), κάνοντας την ανατροπή με τους Σαμπό (47′), Κουαλιαρέλα (69′) και Μπονατσόλι (78′). Σημειώθηκε Over 2.5, τα δώδεκα από τα 13 τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και επτά ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Επιστροφή στις νίκες για τη Τζένοα, μετά και την ήττα στην έδρα της Τορίνο (3-0 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Νταβίντε Νίκολα φιλοξένησε τη Λέτσε, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Προηγήθηκε με τον Σανάμπρια στο έβδομο λεπτό, δέχθηκε την ισοφάριση με τη συμπλήρωση μιας ώρας, για να επικρατήσει με αυτογκόλ του Γκάμπριελ, εννέα λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε Over 2.5, στα δέκα από τα έντεκα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, οκτώ ισοπαλίες και επτά ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.