Στις 21:30, η ΑΕΚ υποδέχεται τον ΠΑΟΚ για την προτελευταία αγωνιστική των playoffs και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία η ΑΕΚ μετά την καραντίνα, την Κυριακή πέτυχε 4η συνεχόμενη νίκη με 1-3 επί του Παναθηναϊκού! Ο Τσιγκρίνσκι σκόραρε σε ένα ακόμη ντέρμπι (8′), ο Ολιβέιρα έκανε το 1-2 στο 43ο λεπτό μετά την ισοφάριση του Κουρμπέλη και ο Βέρντε διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις από τη βούλα του πέναλτι. Είχαν προηγηθεί οι νίκες επί του ΠΑΟΚ (0-2), του Άρη (1-4) και το ΟΦΗ (2-0). Η Ένωση βρίσκεται στο -3 από το Δικέφαλο του Βορρά και παίζει μόνο για τη νίκη απόψε!

Ο ΠΑΟΚ ξύπνησε μετά την ανακοίνωση του CAS για την επιστροφή των 7 βαθμών! Ήταν εντυπωσιακός στο “Καραϊσκάκης”, ανώτερος του Ολυμπιακού σε όλο το παιχνίδι, πέτυχε το νικητήριο τέρμα στο 90′ με κεφαλιά του Μιχάι μετά από όμορφο συνδυασμό των Μαουρίσιο και Ροντρίγκο. Με αναπτερωμένο το ηθικό η ομάδα του Φερέιρα, έδειξε ότι έχει σφιγμό και παέι στο ΟΑΚΑ για να πάρει εκδίκηση από την ήττα της Τούμπας.