Η Γουλβς υποδέχεται τη Λίβερπουλ στο πλαίσιο του 3ου γύρου του Κυπέλλου Αγγλίας και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Η Γουλβς αναζητά τη σταθερότητα, καθώς μετά την σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Τότεναμ, ήρθε η ήττα με 0-2 εντός έδρας από την Κρίσταλ Πάλας! Δεν παρουσίασε καλό πρόσωπο και το πλήρωσε δεχόμενη δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα, αρχικά στο 83′ από τον Τζόρνταν Αγιού και στη συνέχεια στις καθυστερήσεις, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μιλιβόγεβιτς. Διατηρείται, βέβαια, στο πρώτο μισό της κατάταξης, με τη διαφορά της από τη ζώνη του υποβιβασμού να είναι 13 πόντοι.

Από την άλλη πλευρά, η Λίβερπουλ προέρχεται από την πρώτη της φετινή ήττα στο πρωτάθλημα, με 2-1 από τη Σίτι στο Μάντσεστερ. Σε περίπτωση που είχε καταφέρει να κερδίσει, τότε θα έκανε σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Ακόμη και έτσι, βέβαια, η διαφορά της από την ομάδα του Πεπ Γουαρδιόλα είναι στους 4 βαθμούς!