Για τα πλέι οφ της Euroleague, ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Ζαλγκίρις (21:15) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος στοιχημάτων και 0% γκανιότα*.

Στο πρώτο παιχνίδι, η Ζαλγκίρις νίκησε τον Ολυμπιακό με 78-87, μετά από παράταση, με την κανονική διάρκεια να έχει σκορ 72-72 και έτσι η ομάδα του Σάρας προηγείται 1-0 και ο Ολυμπιακός απώλεσε το πλεονέκτημα έδρας με το «καλημέρα». Μόνο η εκκίνηση ήταν καλή για τον Ολυμπιακό που προηγήθηκε 23-8 στο 9’ όμως η Ζαλγκίρις αντέδρασε άμεσα και το ημίχρονο «έκλεισε» με σκορ 38-32 υπέρ των γηπεδούχων. Στην επανάληψη, οι Πειραιώτες έμειναν πίσω με 65-66 στο 36’ και ξανά μετά με 69-72 στα 53” πριν τη λήξη με τρίποντο του Μιλάκνις για να ισοφαρίσει τελικά ο Σπανούλης με τρίποντο και να «στείλει» το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί, η Ζαλγκίρις «καθάρισε» εύκολα και απέκτησε το πλεονέκτημα έδρας στη σειρά.

Παράλληλα, στον Stoiximan μπορείτε να βρείτε την αναμέτρηση Γκλάντμπαχ – Βόλσφμπουργκ με πλήθος στοιχημάτων και 0% γκανιότα*.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Stoiximan.