Στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, η Ζενίτ φιλοξενεί τη Λυών (19:55) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις πανηγύρισε η Ζενίτ, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Άρσεναλ Τούλα (0-1 εκτός). Το Σάββατο, το σύνολο του Σεργκέι Σεμάκ φιλοξενήθηκε από την Ρουμπίν Καζάν, στα πλαίσια της ρωσικής Premier League, στην έδρα πήρε το διπλό, επικρατώντας με 1-2. Προηγήθηκε μόλις στο όγδοο λεπτό με το τέρμα Αζμούν, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 66′. Εν τέλει όμως, ο Ντζιούμπα στο 79′ βρήκε δίχτυα, χαρίζοντάς της και το τρίποντο. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα, στη σεζόν.

Επιστροφή στις νίκες για τη Λυών, μετά και την ήττα από τη Μαρσέιγ (2-1 εκτός). Το Σάββατο, το σύνολο του Ρούντι Γκαρσία φιλοξένησε τη Νις, στα πλαίσια της Ligue 1, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Πήρε το προβάδισμα στο δέκατο λεπτό με τον Ρεϊνέ-Αντελάντ, ενώ στο 28′ ο Ντεμπελέ έκανε δυο τα τέρματα της από το σημείο του πέναλτι, πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν στο 78′, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στη σεζόν.