Στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, η Ζενίτ φιλοξενεί τη Λειψία (19:55) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Ζενίτ, με δυο νίκες και μια ισοπαλία, σε όλες τις διοργανώσεις. Το Σάββατο, το σύνολο του Σεργκέι Σεμάκ φιλοξένησε την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, στα πλαίσια του πρωταθλήματος της Ρωσίας, με την οποία έμεινε στο 1-1. Βρέθηκε πίσω στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, για να φτάσει στην ισοφάριση με τον Ερόκιν, στο 73ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G στα πέντε από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες και δυο ισοπαλίες, στη σεζόν.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις πανηγύρισε η Λειψία, μετά και από εκείνη κόντρα στη Βόλφσμπουργκ (1-6 εκτός), για το κύπελλο. Το Σάββατο, το σύνολο του Γιούλιαν Νάγκελσμαν φιλοξένησε τη Μάιντς, στα πλαίσια της Bundesliga, την οποία και συνέτριψε με 8-0. Χατ τρίκ από τον Βέρνερ (30′, 48′, 87′), με τους Σάμπιτσερ (5′), Ενκουκού (35′), Χάλστενμπεργκ (38′), Πόουλσεν (44′) και Μουκιελέ (50′) να βρίσκουν και αυτοί δίχτυα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει έξι νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα, στη σεζόν.