Στα πλαίσια της όγδοης αγωνιστικής στη Bundesliga, η Χόφενχαϊμ φιλοξενεί τη Σάλκε (19:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στις νίκες για τη Χόφενχαϊμ, ύστερα από τέσσερις αναμετρήσεις και με απολογισμό δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Άλφρεντ Σρόιντερ φιλοξενήθηκε από τη Μπάγερν Μονάχου, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, επικρατώντας με 1-2. Ο Ανταμιάν ήταν αυτός που σημείωσε και τα δυο τέρματα της (54′, 79′), με τους Βαυαρούς να ισοφαρίζουν προσωρινά σε 1-1 στο 73ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει μια νίκη και δυο ήττες στο φετινό πρωτάθλημα.

Αήττητη είναι από την πλευρά της η Σάλκε εδώ και πέντε αναμετρήσεις, μετρώντας τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ντέιβιντ Βάγκνερ φιλοξένησε την Κολωνία, με την οποία έμεινε στο 1-1. Προηγήθηκε με τον Σερντάρ στο 71′, δέχθηκε την ισοφαρίση για το τελικό αποτέλεσμα, στις καθυστερήσεις. Σημειώθηκε G/G στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία στο φετινό πρωτάθλημα.