Στις 16:30, στην PreZero Arena, η Χόφενχαϊμ υποδέχεται την Μπάγερν Μονάχου για την 24η αγωνιστική της Bundesliga και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Η Χόφενχαϊμ βρίσκεται στην 8η θέση της Μπουντεσλίγκα με συγκομιδή 34 πόντων, στο -2 από την 6η και τελευταία θέση που οδηγεί στην Ευρώπη. Έχασε την επαφή της με την πρώτη 4αδα εξαιτίας των τελευταίων αρνητικών αποτελεσμάτων. Συγκεκριμένα, ηττήθηκε στην έδρα της Φράιμπουργκ με 1-0, έπειτα ηττήθηκε εντός έδρας από τη Βόλφσμπουργκ με 2-3 και το περασμένο Σάββατο απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Γκλάντμπαχ. Ο Ριμπέιρο σκόραρε στο 92′ και η ομάδα του Σρέντερ γλίτωσε μία τρίτη διαδοχική ήττα.

Η Μπάγερν Μονάχου πετάει από νίκη σε νίκη! Την Τετάρτη ήταν εντυπωσιακή στο Λονδίνο, όπου πέτυχε εμφατική νίκη επί της Τσέλσι (0-3). Ανώτερη των “μπλε” από το πρώτο ημίχρονο, το 0-0 διατηρήθηκε στα πρώτα 45 λεπτά, αλλά στην επανάληψη οι Γκνάμπρι και Λεβαντόφσκι πήραν το όπλο τους! Ο νεαρός εξτρέμ σκόραρε τα δύο πρώτα γκολ των Βαυαρών από ισάριθμες ασίστ του Λεβαντόφκσι και ο Πολωνός στράικερ ολοκλήρωσε το θρίαμβο έπειτα από εκπληκτική ενέργεια του Ντέιβις. Πύρρειος όμως αποδείχθηκε η νίκη της Μπάγερν στο Λονδίνο, αφού ο “Λέβα” θα μείνει εκτός για το επόμενο διάστημα.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.