Στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής στη Bundesliga, η Χόφενχαϊμ φιλοξενεί τη Λειψία (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων “τρέχει” στο πρωτάθλημα η Χόφενχαϊμ, μετρώντας δυο νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Άλφρεντ Σρόιντερ φιλοξενήθηκε από τη Φορτούνα Ντίσελντορφ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Βρέθηκε πίσω στο πέμπτο λεπτό, έκανε την ανατροπή με τους Νταμπούρ (16′) και Τσούμπερ (61′), για να δεχθεί την ισοφάριση με πέναλτι στο 76′. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, μια ισοπαλία και οκτώ ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Παράλληλα όμως, και η Λειψία προέρχεται από αήττητο σερί έντεκα αναμετρήσεων, μετρώντας τέσσερις νίκες και επτά ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιούλιαν Νάγκελσμαν φιλοξένησε την Πάντερμπορν, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 27′, για να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Στρόντιεκ, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει εννέα νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.