Τον πρώτο λόγο για νίκη έχει η Αταλάντα στη σημερινή εκτός έδρας μάχη της με τη Χάποελ Χάιφα (19:00) για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League, την οποία προσφέρει η Betshop με πολλές επιλογές.

Αν και θεωρούνταν το αουτσάιντερ του ζευγαριού, η Χάποελ Χάιφα κατάφερε να προκριθεί σε βάρος της Χαφνάρφιορδουρ στον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. Αφού αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1) με αυτήν στο Ισραήλ, κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 στην Ισλανδία την προηγούμενη βδομάδα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 68’ ο Ελμπάζ.

Η Αταλάντα επιβεβαίωσε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο πως ήταν από την αρχή το απόλυτο φαβορί για πρόκριση στο ζευγάρι με τη Σαράγεβο. Μετά το ισόπαλο 2-2 στην Ιταλία, το συγκρότημα του Γκασπερίνι διέσυρε με το εμφατικό 8-0 (!!) την αντίπαλό του στη Βοσνία την προηγούμενη βδομάδα. Η αναμέτρηση δεν χρίζει ανάλυσης, με τους «μπεργκαμάσκι» να είναι κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο από το πρώτο λεπτό.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.