Απόψε στις 21:30, η Βέρντερ Βρέμης υποδέχεται την Μπάγερν Μονάχου για την 32η αγωνιστική της Bundesliga και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Η ιστορική Βέρντερ πήρε σπουδαία βαθμολογική ανάσα το Σάββατο, με το εντυπωσιακό διπλό στην έδρα της Πάντερμπορν (1-5) και έπιασε στους 28 πόντους τη Φορτούνα Ντίσελντορφ στη 16η θέση, η οποία οδηγεί στα μπαράζ υποβιβασμού. Πολύ βελτιωμένη μετά τη διακοπή η ομάδα του Κούφελντ, το Σάββατο έκανε το καλύτερο της παιχνίδι εδώ και πολλούς μήνες. Έχασε πέναλτι με τον Ράσιτσα στο 19′, αλλά ένα λεπτό αργότερα ήρθε το 0-1 με όμορφη κεφαλιά του Κλάασεν. Ο Οσάκο έκανε το 0-2 και ο Κλάασεν το 0-3 πριν το ημίχρονο, με το θρίαμβο των πρασίνων να ολοκληρώνεται με ακόμη δύο τέρματα από τους Έγκεσταϊν και Φούλκρουγκ.

Ασταμάτητο τρένο η Μπάγερν μέσα στο 2022, μετρά 17 νίκες και μόλις 1 ισοπαλία σε όλες τις διοργανώσεις, δεν την επηρέασε ούτε η καραντίνα και βρίσκεται μία ανάσα μακριά από το 8ο σερί και 30ο πρωτάθλημα της ιστορίας της! Με νίκη στη Βρέμη απόψε κατακτά και μαθηματικά το τρόπαιο! Το Σάββατο παρότι οι Βαυαροί αγωνίστηκαν με πολλές και σημαντικές απουσίες κατάφεραν να λυγίσουν εντός έδρας την Γκλάντμπαχ με 2-1. Λυτρωτής των γηπεδούχων στο 86ο λεπτό ο φορμαρισμένος Γκορέτσκα.