Στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής στην Serie A, η Τζένοα φιλοξενεί τη Σαμπντόρια (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και έξι αναμετρήσεις η Τζένοα, όπου και μετράει τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τιάγκο Μότα φιλοξενήθηκε από τη Λέτσε, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Προηγήθηκε με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο, με τους Πάντεφ (31′) και Κρισίτο (πεν. 45’+5), για να δεχθεί την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο (60′, 70′), για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Σαμπντόρια, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στην Κάλιαρι (4-3 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του λαούντιο Ρανιέρι φιλοξένησε την Πάρμα, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο 21′ στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση, με τον Κουλιαρέλα να αστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι στο 77ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη και έξι ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.