bet365 logo

Στις 14:30, διεξάγεται το ντέρμπι του Λονδίνου Τσέλσι – Τότεναμ και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

H Τσέλσι δεν είναι σε καλή κατάσταση, αγνοεί τη χαρά της νίκης στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια για την Premier League και η θέση της στο επόμενο Champions League είναι πλέον ιδιαιτέρως επίφοβη. Τη Δευτέρα ηττήθηκε εντός έδρας από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, παρέμεινε στην 4η θέση, αλλά Τότεναμ, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι πλέον σε απόσταση βολής. Απέναντι στους “κόκκινους διάβολους” ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και έχασε αρκετές ευκαιρίες για να προηγηθεί, όμως είδε τον Μαρσιάλ να σκοράρει λίγο πριν το ημίχρονο. Της ακυρώθηκαν δύο τέρματα μέσω VAR και ο Μαγκουάιρ με μία ακόμη κεφαλιά στο 66ο λεπτό έγειρε οριστικά τη ζυγαριά υπέρ των φιλοξενούμενων.

Η Τότεναμ μπορεί να ανεβαίνει σταθερά στην Πρέμιερ, όμως προέρχεται από την εντός έδρας από τη Λειψία για τους “16” του Champions League. Παρατάχθηκε με πολλές απουσίες και δίχως καθαρό επιθετικό απέναντι στους Γερμανούς και το τελικό σκορ μάλλον την κολακεύει αφού η ομάδα του Νάγκελσμαν έχασε ευκαιρίες και για δεύτερο τέρμα. Ανέβασε στροφές η ομάδα του Μουρίνιο στην επανάληψη, όμως δεν βρήκε γκολ ισοφάρισης. Στο πρωτάθλημα βρίσκεται στην 5η θέση, μόλις στο -1 από την σημερινή της αντίπαλο και ο Πορτογάλος τεχνικός επιστρέφει ως αντίπαλος στο Stamford Bridge.

Στη Bet365 θα βρείτε επιλογές για το Νικητή του Αγώνα, το Over/Under, το Goal/No Goal, τις Αγορές Ημιχρόνου, τους Σκόρερ, τις Κάρτες, και πολλά ακόμα ειδικά στοιχήματα.