Στις 21:45, στο Stamford Bridge του Λονδίνου, η Τσέλσι φιλοξενεί τη Λίβερπουλ για το Κύπελλο Αγγλίας και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Η Τσέλσι προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Μπόρνμουθ. Ο φορμαρισμένο Μάρκος Αλόνσο βρήκε και πάλι δίχτυα για το 0-1 στο 33ο λεπτό, όμως στο ξεκίνημα της επανάληψης και μέσα σε τέσσερα λεπτά τα “κεράσια” ανέτρεψαν το σκορ με γκολ των Λέρμα και Κινγκ. Ο Αλόνσο απάντησε με δεύτερο τέρμα στο 85′, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ. Έτσι, οι “μπλε” έφτασαν τους 45 πόντους, παραμένουν στην 4η θέση, στο +3 από Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Γουλβς.

Η Λίβερπουλ είδε το αήττητο σερί της να σταματά στο Vicarage Road. Έπειτα από 44 παιχνίδια πρωταθλήματος δίχως ήττα η ομάδα του Κλοπ δέχθηκε σοκαριστική ήττα από τη Γουότφορντ με το βαρύ 3-0. Όλα τα τέρματα των γηπεδούχων μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Σαρ. Ο Σενεγαλέζος εξτρέμ πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ και σέρβιρε το τρίτο στον Ντίνι. Η Λίβερπουλ βέβαια δεν ανησυχεί βαθμολογικά, αφού παραμένει στο +18 από τη Μάντσεστερ Σίτι και θέλει μόλις 12 βαθμούς ακόμη μέχρι το φινάλε για να εξασφαλίσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα μετά από 30 χρόνια.