intewetten logo

Στις 21:45, η Τότεναμ φιλοξενεί την Τσέλσι για το θεσμό του Λιγκ Καπ και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Πρόκειται για μονό νοκ άουτ αγώνα με παράταση και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας.

Τρομερά άτυχη η Τότεναμ την Κυριακή απέναντι στη Νιουκάστλ, ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο, όμως το 1-0 με το οποίο πήγε στην ανάπαυλα έμοιαζε πολύ φτωχό, με βάση τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Δύο δοκάρια είχε ο Σον και πολλές ακόμη μεγάλες φάσεις για την ομάδα του Μουρίνιο, που άνοιξε το σκορ με τον Μόουρα, έπειτα από ασίστ του Κέιν. Τα ” σπιρούνια” συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο και στην επανάληψη, όμως από το πουθενά έχασαν δύο βαθμούς. Ένα αυστηρό πέναλτι στις καθυστερήσεις έδωσε την ευκαιρία στη Νιουκάστλ να ισοφαρίσει σε 1-1.

Υπνωτισμένη μπήκε στο Χόθορνς το Σάββατο η Τσέλσι και βρέθηκε να χάνει 3-0 από τη νεοφερμένη Γουέστ Μπρομ. Πολλά τα αμυντικά προβλήματα για την ομάδα του Λάμπαρντ, με τον πρώην αστέρα των “μπλε” να προχωρά σε αλλαγές στο ημίχρονο. Η Τσέλσι ήταν βελτιωμένη στο δεύτερο μέρος, πίεσε και κατάφερε να ισοφαρίσει στο τελικό 3-3 με τέρματα των Μάουντ, Χάντσον-Οντόι και Έιμπραμ.