Στις 21:45, η Τότεναμ υποδέχεται στο Λονδίνο τη Νόριτς για τη φάση των “16” στο Κύπελλο Αγγλίας και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Πρόκειται για νοκ άουτ αναμέτρηση, με επαναληπτικό στην έδρα των φιλοξενούμενων σε περίπτωση ισοπαλίας.

Η Τότεναμ παραπατάει τις τελευταίες εβδομάδες, αφού προέρχεται από τρεις σερί ήττες για Champions League και Premier League. Συγκεκριμένα, αφού ηττήθηκε 0-1 από τη Λειψία, έχασε στο ντέρμπι του Λονδίνου, στην έδρα της Τσέλσι (2-1) και την Κυριακή υπέκυψε και απέναντι στη Γουλβς (2-3), παρότι προηγήθηκε δύο φορές με τους Μπέργκβαϊν και Οριέ στο πρώτο ημίχρονο. Ξέμεινε από δυνάμεις στην επανάληψη η ομάδα του Μουρίνιο και επέτρεψε στους “λύκους” να γυρίσοτυν το ματς. 7η κατατάσσεται στην Πρέμιερ, στην προηγούμενη φάση του Κυπέλλου απέκλεισε τη Σαουθάμπτον.

Η Νόριτς πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα με το 1-0 επί της Λέστερ την περασμένη Παρασκευή. Μαχητικά τα “καναρίνια” όπως σχεδόν σε όλα τα φετινά τους παιχνίδια, αυτή τη φορά ήταν και αποτελεσματικά, με τον Λιούς να σκοράρει πολύ όμορφο τέρμα στο 70ο λεπτό. Η Νόριτς παραμένει ουραγός, αλλά ανέβηκε στους 21 πόντους και μείωσε την απόσταση από τις θέσεις “σωτηρίας” στους 6 πόντους. Στην προηγούμενη φάση του FA Cup απέκλεισε εκτός έδρας την Μπέρνλι (1-2).