Στις 22:00, η Τότεναμ υποδέχεται την Έβερτον για την 33η αγωνιστική της Premier League και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Η Τότεναμ προέρχεται από οδυνητή ήττα στο Σέφιλντ με 3-1 από τη Γιουνάιτεντ, με την οποία έχασε σημαντικό έδαφος στη μάχη της Ευρώπης. Ασύνδετη η ομάδα του Μουρίνιο επιθετικά, είδε να της ακυρώνεται (αυστηρά) το 1-1 στο 34′, δέχθηκε δύο ακόμη τέρματα στην επανάληψη, πριν μειώσει στις καθυστερήσεις ο Κέιν. Με 45 πόντους συγκομιδή είναι στο -7 από την 6η θέση και τη Γουλβς.

Η Έβερτον έχει επιστρέψει σε καλή κατάσταση από την καραντίνα και διατηρεί ελπίδες για ευρωπαϊκή έξοδο. Μετά το 0-0 στο εντός έδρας ντέρμπι με τη Λίβερπουλ, πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Νόριτς (0-1) και την Τρίτη επικράτησε και της Λέστερ με 2-1. Ο Ρισάρλισον άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό και ο Σίγκουρντσον έκανε το 2-0 από τα 11 βήματα στο 16ο, με την ομάδα του Αντσελότι να διαχειρίζεται σωστά το προβάδισμά της στη συνέχεια παρά τη μείωση του σκορ στο 51ο λεπτό.