Στις 22:00, η Σοσιεδάδ φιλοξενεί τη Σεβίλλη για την προτελευταία αγωνιστική της La Liga και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στις νίκες για τη Σοσιεδάδ τη Δευτέρα, με το σπουδαίο 1-2 στην έδρα της φορμαρισμένης Βιγιαρεάλ, παρέμεινε στην 7η θέση με 54 πόντους και κρατά την τύχη στα χέρια της για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Ο Ουίλιαμ Ζοσέ άνοιξε το σκορ στο 61ο λεπτό με κεφαλιά από κόρνερ και με πανομοιότυπο τρόπο έγινε το 0-2 από το Γιορέντε. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 85ο λεπτό. Οι Βάσκοοι κλείνουν τη σεζόν στην έδρα της βαθμολογικά αδιάφορης πλέον Ατλέτικο Μαδρίτης.

Βαθμολογικά αδιάφορη είναι και η Σεβίλλη, η οποία επιστρέφει στα σαλόνια του Champions League! Σε πολύ καλή κατάσταση η ομάδα του Λοπετέγκι μετά τη διακοπή, αήττητη σε 9 παιχνίδι (5-4-0), τρέχει νικηφόρο σερί 4 αγώνων. Πιο πρόσφατη επικράτηση το 2-0 επί της Μαγιόρκα την περασμένη Παρασκευή. Ο Οκάμπος άνοιξε το σκορ στο 41′ από τα 11 βήματα και ο Εν Νεσίρι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 84ο λεπτό.