novibet

Ώρα Champions League για την ΑΕΚ, που καλείται να υπερασπιστεί το προβάδισμά της και να εξασφαλίσει μια θέση στους ομίλους του Champions League. Στη Novibet μπορεί να βρει κανείς συνδυαστικές αγορές για τον αγώνα σε ενισχυμένη απόδοση*.

Στην Ουγγαρία το ματς δε θα μπορούσε να ξεκινήσει καλύτερα για την «Ένωση». Στο 22’ έμεινε με παίκτη παραπάνω και η μια καλή ευκαιρία διαδεχόταν την άλλη. Η υπεροχή της μετουσιώθηκε σε γκολ στο 34ο λεπτό, με σκόρερ τον Βίκτωρα Κλωναρίδη. Ο Μπακασέτας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-2 στο 49’, βάζοντας την ομάδα του σε ακόμα πιο πλεονεκτική θέση. Η ΑΕΚ… έπαιξε με τη φωτιά κι έκανε πιο περίπλοκα τα πράγματα στη συνέχεια. Πέρα από το 1-2 του 67ου λεπτού, δεν υπήρξαν περαιτέρω συγκινήσεις.

Η νίκη αυτή ήταν ιστορική για την ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη, η οποία κατέρριψε το προηγούμενο ρεκόρ της (12 αγώνες) και πλέον τρέχει αήττητο σερί 13 αγώνων (4-9-0) στην Ευρώπη. Με τον κόσμο στο πλευρό της η ΑΕΚ θα επιδιώξει να επιστρέψει στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης μετά από απουσία 12 ετών.

* Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις

21+ ετών /ΚΕΘΕΑ: 2109215776/Αρμόδιος ρυθμιστής: UKGC/ Η συχνή συμμετοχή στα παίγνια εκθέτει τους συμμετέχοντες στον κίνδυνο εθισμού και απώλειας περιουσίας