Για την εξ’ αναβολής 15η αγωνιστική της Super League, ο ΟΦΗ υποδέχεται τον Ατρόμητο (17:15) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στις ήττες για τον ΟΦΗ, μετά από δυο αναμετρήσεις με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία. Την περασμένη Κυριακή, το σύνολο των Βέρα – Καραμπετάκη ταξίδεψε στη Θεσσαλονίκη για την αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ, κόντρα στον οποίο παρουσιάστηκε κατώτερος των προσδοκιών, με αποτέλεσμα να ηττηθεί με το βαρύ 4-0. Δεν κατάφερε να απειλήσει σε καμία των περιπτώσεων τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας, ενώ δέχθηκε από δυο τέρματα στο κάθε ημίχρονο, που διαμόρφωσαν και το τελικό 4-0. Μετά από 17 αγωνιστικές, βρίσκεται στην 14η θέση, μετρώντας 15 βαθμούς, απέχοντας τρεις πόντους από την επικίνδυνη ζώνη. Στις τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός του στο φετινό πρωτάθλημα, όντας αήττητος στα τρία πιο πρόσφατα (2-1-0).

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερα παιχνίδια για το πρωτάθλημα ο Ατρόμητος, όπου και μετράει μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την περασμένη Κυριακή, το σύνολο του Νταμίρ Κάναντι αντιμετώπισε τη Λαμία, εκτός, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 2-1. Αν και ήταν αυτός που προηγήθηκε στο σκορ με τον Κουλούρη στο 46′, είδε την αντίπαλό του να ισοφαρίζει τρία λεπτά μετά και να ολοκληρώνει την ανατροπή με πέναλτι στο 77′. Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική του ήττα, καθώς προηγήθηκε εκείνη με αντίπαλο την Ξάνθη (2-1 εκτός). Μετά από 17 αγωνιστικές, βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 29 βαθμούς, τέσσερις μακριά από την τρίτη ΑΕΚ. Στις τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός του στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί και στις τρεις τελευταίες εξόδους του.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.