Για την προημιτελική φάση του Coupe de France, η Λυών υποδέχεται την Καέν (22:10) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της ήττα μετά από δυο αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις υπέστη και πάλι η Λυών. Την Κυριακή, η ομάδα του Μπρούνο Ζενεσιό φιλοξενήθηκε από τη Μονακό, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο 18′, ενώ λίγο πριν το μισάωρο, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, για το τελικό αποτέλεσμα. Τρίτο N/G και Under 2.5 στα τέσσερα τελευταία επίσημα παιχνίδια της. Παρά την ήττα, παραμένει στην τρίτη θέση με 46 βαθμούς, ούσα πέντε μακριά από τη δεύτερη Λιλ. Οκτώ νίκες, επτά ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμό της, μένοντας αήττητη στα τέσσερα τελευταία (2-2-0). Παράλληλα, σημειώθηκε G/G στα τέσσερα από τα πέντε πιο πρόσφατα. Στον προηγούμενο γύρο, απέκλεισε τη Γκινγκάμπ (1-2 εκτός).

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και έξι παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις η Καέν, με τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την Κυριακή, η ομάδα του Φαμπιέν Μερσαντάλ φιλοξενήθηκε από την Τουλούζ, στα πλαίσια της Ligue 1, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Κριβέλι, δέχθηκε το γκολ της ισοφάριση στις καθυστερήσεις του ματς, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα τελευταία της. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 20 συνολικά και βρίσκεται στην 18η θέση, μαζί με τη Ντιζόν, η οποία έχει και παιχνίδι λιγότερο. Τρεις νίκες, επτά ισοπαλίες και επτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της σε όλες τις διοργανώσεις, αγνοώντας το διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (0-2-2). Παράλληλα, σημειώθηκε N/G στα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα. Στον προηγούμενο γύρο, απέκλεισε στα πέναλτι 3-5 τη Μπαστιά, μετά το μεταξύ τους 1-1 στην κανονική διάρκεια και 2-2 στην παράταση.