Για την 14η αγωνιστική της Süper Lig, η Φενερμπαχτσέ υποδέχεται την Κασίμπασα (19:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Φενερμπαχτσέ, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε επί της Αλάνιασπορ (2-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του υπηρεσιακού Έρβιν Κούμαν φιλοξενήθηκε από την Τραμπζονσπόρ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Μετά από το “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο τέρματα, πριν μειώσει απλά για το τελικό αποτέλεσμα με το τέρμα του Φρέι, οκτώ λεπτά πριν από το φινάλε. Παραμένει έτσι χαμηλά στη βαθμολογία, ούσα στην 15η θέση με 13 βαθμούς, μόλις έναν πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Από δυο νίκες, ισοπαλίες και ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Την περασμένη Πέμπτη, αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ, εντός έδρας, στα πλαίσια του Europa League, εξασφαλίζοντας έτσι την πρόκριση στη φάση των “32”.

Από την δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Κασίμπασα, μετά και από εκείνη επί της Μπούρσασπορ (1-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μουσταφά Ντενιζλί υποδέχθηκε τη Μαλάτιασπορ, της οποίας και επικράτησε με 3-0. Τα τέρματα που σημείωσαν οι Ντιανέ (πεν. 6′, 84′) και Ζοσέ Σα (57′) ήταν και αυτά που έκριναν την αναμέτρηση. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 25 συνολικά και είναι στην δεύτερη θέση, ούσα πέντε πίσω από την πρωτοπόρο Μπασακσεχίρ, η οποία έχει και ένα ματς λιγότερο. Τρεις νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.