Για την 26η αγωνιστική της Ligue 1, η Αμιάν υποδέχεται τη Νις (21:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Αμιάν, μετά και τη νίκη που πήρε επί της Καέν (1-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Κριστόφ Πελισιέ φιλοξενήθηκε από τη Μαρσέιγ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε από το 19′ πίσω στο σκορ, ενώ έξι λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, χωρίς να βγάλει κάποια αντίδραση. Αυτή ήταν και η πέμπτη της ήττα στα έξι τελευταία ματς για το πρωτάθλημα, με τα τέσσερα πιο πρόσφατα από αυτά να ολοκληρώνονται με N/G και Under 2.5. Βρίσκεται έτσι στην 17η θέση, έχοντας 21 βαθμούς, ούσα έναν πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Στις τέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και επτά ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, έχοντας επικρατήσει μια φορά στα επτά τελευταία της (1-1-5), τα πέντε πιο πρόσφατα εκ των οποίων ολοκληρώθηκαν με N/G.

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και Νις επέστρεψε στις ήττες, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε κόντρα στη Λυών (1-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Πάτρικ Βιεϊρά φιλοξενήθηκε από την Ανζέ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 3-0. Βρέθηκε πίσω λίγο πριν την ανάπαυλα, δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Τέταρτο διαδοχικό N/G, ενώ τα 15 από τα 17 τελευταία της ματς ολοκληρώθηκαν με Under 2.5. Μετά και από αυτή την ήττα της, βρίσκεται στην όγδοη θέση, με 37 βαθμούς, απέχοντας τρεις μακριά από την πρώτη τετράδα. Στις τέσσερις νίκες, πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις έξι τελευταίες εξόδους (0-3-3).