Για την 22η αγωνιστική της Super League, ο Παναιτωλικός υποδέχεται τον ΠΑΣ Γιάννινα (19:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μετά από δυο αναμετρήσεις, με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία, ο Παναιτωλικός γνώρισε και πάλι την ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα αντιμετώπισε τον Λεβαδειακό, εκτός έδρας, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο 52′, από το σημείο του πέναλτι, ήταν και αυτό που έκρινε εν τέλει την αναμέτρηση. Αυτό ήταν και το πέμπτο ματς από τα έξι τελευταία του που ολοκληρώνεται με N/G, με τα τέσσερα εξ’ αυτών να είναι σε συνδυασμό με Under 2.5. Βρίσκεται έτσι στην έβδομη θέση με 27 βαθμούς, “συγκατοικώντας” με τις Ξάνθη και Λαμίας, οι οποίες έχουν και παιχνίδι περισσότερο. Στις τέσσερις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός του στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας τη νίκη στα τρία τελευταία από αυτά (0-2-1).

Επιστροφή στις ήττες και για τον ΠΑΣ Γιάννινα, μετά και τη νίκη που πήρε στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό (1-0). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάννη Πετράκη φιλοξένησε τον Ατρόμητο, κόντρα στον οποίο γνώρισε την ήττα με 0-2. Βρέθηκε πίσω από το 12ο λεπτό, ενώ δέχθηκε και δεύτερο στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς να πετύχει κάτι καλύτερο στην πορεία. Έτσι, τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία του παιχνίδια στο πρωτάθλημα ολοκληρώθηκαν με N/G και Under 2.5. Είναι στην 13η θέση με 20 βαθμούς, απέχοντας δυο πόντους από την απευθείας παραμονή στην κατηγορία. Σε δέκα φετινές εξόδους για το πρωτάθλημα, γνώρισε εννέα συνολικά ήττα, έχοντας πανηγυρίσει και ένα διπλό.