Για τη φάση των “32” του Europa League, η Νάπολι υποδέχεται τη Ζυρίχη (19:55) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών! Η ιταλική ομάδα είχε επικρατήσει με 1-3 στο πρώτο παιχνίδι, στην Ελβετία, την περασμένη Πέμπτη.

Από ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Νάπολι, όπου και μετράει δυο νίκες και δυο ισοπαλίες. Την Κυριακή, η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι φιλοξένησε την Τορίνο, στα πλαίσια της Serie A, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Ήταν το πέμπτο παιχνίδι της στα έξι τελευταία όπου σημειώνεται N/G, αλλά και το τέταρτο που δεν κατάφερε να σκοράρει. Έφτασε τους 53 βαθμούς και είναι στη δεύτερη θέση της κατάταξης, ούσα πλέον 13 πόντους μακριά από την κορυφή και την πρωτοπόρο Γιουβέντους. Εντός έδρας εξακολουθεί να είναι αήττητη στη σεζόν, έχοντας απολογισμό 13 νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Στα τρία από τα τέσσερα τελευταία, διατήρησε ανέπαφη την εστία της

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα σε όλες τις διοργανώσεις υπέστη η Ζυρίχη, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Νάπολι (1-3 εντός), στο πρώτο μεταξύ τους ματς. Την Κυριακή, η ομάδα του Λουντοβίκ Μανίν φιλοξενήθηκε από τη Γιουνγκ Μπόις, στα πλαίσια της ελβετικής Super League, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0. Μετά από το “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, έμεινε πίσω στο σκορ στο 49′, ενώ τρία λεπτά πριν από τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, χωρίς να βγάλει κάποια αντίδραση στην πορεία. Τα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα ολοκληρώθηκαν με G/G και Over 2.5. Βρίσκεται στην τέταρτη θέση της κατάταξης, με 28 βαθμούς, επτά πόντους μακριά από την τριάδα. Στις επτά νίκες, τρεις ισοπαλίες και επτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στη σεζόν, ούσα χωρίς το διπλό στις έξι τελευταίες εξόδους της (0-2-4).