Στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής στη Superettan, η Έστερ φιλοξενεί τη Μπράγκε (20:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις η Έστερ, όπου και μετράει από δυο ισοπαλίες και ήττες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κρίστιαν Γέρντλερ φιλοξενήθηκε από την Τρέλεμποργκ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα με το πέναλτι του Γιοχάνεσον στο 31′, για να δεχθεί εν τέλει την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα, στο 76ο λεπτό. Έκτο διαδοχικό ματς στο οποίο σημειώνεται Under 2.5. Με οκτώ βαθμούς, βρίσκεται στην 15η και προτελευταία θέση, στο +1 από την ουραγό Μπρομαποϊκάρνα. Σε πέντε εντός έδρας παιχνίδια, παραμένει χωρίς νίκη, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες.

Μετά από τρεις αναμετρήσεις, με απολογισμό δυο νίκες και μια ήττα, η Μπράγκε γνώρισε και πάλι την ήττα. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλέμπερ Σάρενπαα φιλοξενήθηκε από τη Γιόνσεπινγκ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0, δεχόμενη και τα δυο τέρματα στα τελευταία λεπτά (83′, 90’+3). Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Με 17 βαθμούς, βρίσκεται στην τέταρτη θέση της κατάταξης, όπου και “συγκατοικεί” με τη Γιόνσεπινγκ, έχοντας ωστόσο και ματς λιγότερο. Σε πέντε εντός έδρας παιχνίδια, μετράει δυο νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες.