Στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής στη Süper Lig, η Τραμπζονσπόρ φιλοξενεί την Καϊσέρισπορ (20:30) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη παραμένει εδώ και οκτώ σερί παιχνίδια στο πρωτάθλημα η Τραμπζονσπόρ, έχοντας απολογισμό έξι νίκες και δύο ισοπαλίες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Ουνάλ Καραμάν αντιμετώπισε τη Φενερμπαχτσέ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Ευτύχησε να προηγηθεί στο 16′ με τον Γιάζιτσι, όμως δέχθηκε την ισοφάριση στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, για το τελικό αποτέλεσμα. Με το βαθμό αυτό, έφτασε τους 53 συνολικά και βρίσκεται στην τέταρτη θέση, απέχοντας έξι βαθμούς από την τρίτη Μπεσίκτας. Στις δέκα νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Καϊσέρισπορ, έχοντας απολογισμό μια ισοπαλία και δυο ήττες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Χικμέτ Καραμάν φιλοξένησε την Αλάνιασπορ, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Ευτύχησε να προηγηθεί στο ένατο λεπτό με τον Σιλβέστρε Βαρέλα, όμως είδε την αντίπαλο της να ισοφαρίζει στο 23′, για το τελικό αποτέλεσμα. Στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της σημειώθηκε G/G. Με το βαθμό αυτό, έφτασε τους 37 συνολικά και “συγκατοικεί” στην 11η θέση με τις Σίβασπορ, Φενερμπαχτσέ και Ανκαραγκουτσού, έχοντας ωστόσο και ματς λιγότερο από αυτές. Στις τέσσερις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και επτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός στο φετινό πρωτάθλημα.