Για την 12η αγωνιστική της Super League, ο Άρης υποδέχεται τον Παναθηναϊκό (19:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Τη δεύτερη διαδοχική του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Άρης, μετά και από εκείνη κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης (1-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σάββα Παντελίδη φιλοξενήθηκε από τον ΟΦΗ, στην έδρα του οποίου κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-2. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 75′, έφτασε σε μια επική ανατροπή, χάρη στα τέρματα του Γιουνές στο τρίτο και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 18 και είναι στην τέταρτη θέση, μαζί με τον Παναθηναϊκό και την Ξάνθη. Τρεις νίκες και δυο ήττες ο εντός έδρας φετινός απολογισμός του, έχοντας ηττηθεί στα δυο τελευταία παιχνίδι από αυτά.

Με τον καλύτερο τρόπο επέστρεψε στις νίκες ο Παναθηναϊκός, μετά από τρία ματς με απολογισμό δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Γιώργου Δώνη υποδέχθηκε τον Απόλλων Σμύρνης, τον οποίο και συνέτριψε με 5-1. Οι Μακέντα (15′, 42′), Κουρμπέλης (58′), Ινσούα (62′) και Γιόχανσον (90’+2) ήταν και αυτοί που χάρισαν το τρίποντο στην ομάδα τους, με τους φιλοξενούμενους έστω και προσωρινά να μειώνουν σε 4-1. Με το τρίποντο αυτό, έφτασε τους 18 συνολικά βαθμούς και ανέβηκε στην τέταρτη θέση, όπου και “συγκατοικεί” με τον Άρη και την Ξάνθη. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός του στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις τρεις τελευταίες εξόδους του.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.