Για την 18η αγωνιστική της ιταλικής Serie B, η Πάντοβα υποδέχεται τη Μπενεβέντο (22:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από την τέταρτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Πάντοβα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Κάρπι (0-1 εντός), Κοσέντσα (2-1 εκτός) και Παλέρμο (1-3 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλαούντιο Φοσκαρίνι φιλοξενήθηκε από τη Λέτσε, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με σκορ 3-2. Τα δυο τέρματα της στην αναμέτρηση αυτή, σημειώθηκαν από το σημείο του πέναλτι, με τους Καπέλο (68′) και Μπονατσόλι (90’+2) να μειώνουν σε 2-1 και 3-2, αντίστοιχα. Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, παραμένει σταθερά στην τελευταία θέση, με έντεκα βαθμούς, απέχοντας τρεις από τη σωτηρία της. Μια νίκη, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, έχοντας ηττηθεί στα δυο τελευταία εξ’ αυτών.

Επιστροφή στις νίκες για τη Μπενεβέντο, μετά από τρία παιχνίδια με απολογισμό δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κρίστιαν Μπούτσι υποδέχθηκε την Κροτόνε, της οποίας και επικράτησε με 3-0. Ο Ινσίνιε άνοιξε το σκορ για την ομάδα του μόλις στο ένατο λεπτό, με τον Κόντα στο 58′ να διπλασιάζει τα τέρματα της, από το σημείο του πέναλτι. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμόρφωσε ο Μπουοναϊούτο, οκτώ λεπτά πριν από το φινάλε. Έβαλε έτσι τέλος στο σερί των τριών αγώνων χωρίς να βρει δίχτυα. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 25 συνολικά και ανέβηκε στην έβδομη θέση, ούσα έναν μακριά από την τετράδα. Δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.